Kategorija: Visata
JAV kosmoso agentūra NASA į kosmosą išsiųs artimųjų infraraudonųjų spindulių lazerinį siųstuvą, kad išbandytų sistemą, kuri galėtų būti naudojama bendrauti su astronautais Marse. Reikalingą Deep Space Optical Communications (DSOC) …
Prancūzų mokslininkai sukūrė modelį, kuris tiksliai apibūdina Mėnulio struktūrą ir atitinka visus atliktus šio kosminio kūno tyrimus. Modelį jie grindė „Apollo” misijos seisminiais duomenimis, kuriuos pakoregavo naudodami lazerinius Mėnulio …
Saturną stebintys mokslininkai pastebėjo įdomų faktą – garsieji planetos žiedai pradėjo nykti. Tai liečia pačius vidinius žiedus. Mokslininkams susidarė įspūdis, kad planeta juos „išsiurbia” tarsi milžiniškas siurblys. Tai tikriausiai …
Beveik visos kosminę erdvę naudojančios šalys turi savo Mėnulio tyrinėjimo programas. Susidomėjimas Mėnulio palydovu yra labai didelis – tikimasi, kad per ateinantį dešimtmetį bus pradėta daugiau nei tuzinas su …
Ne visi pasaulyje entuziastingai vertina „SpaceX” palydovų „Starlink” teikiamas paslaugas. Kinija ne tik itin neigiamai vertina Ilono Musko sumanymą, bet ir jau ruošiasi netolimoje ateityje duoti jam atkirtį – …
Astronomams liko tik 13 metų bandyti nustatyti, kas yra nuostabus kosminis kūnas X7. Tiksliau, kas jis buvo, nes 2036 m. jį praris mūsų galaktikos centre esanti Alfa Šaulio* juodoji …
JAV startuolis „Axiom Space”, kuris specializuojasi kosmoso technologijų ir kosmoso turizmo srityje, yra pakeliui į pirmosios privačios kosminės stoties „Axiom Station” sukūrimą. Bendrovės teigimu, ateityje ji siekia tapti „TKS …
Blue Origin sukūrė du naujus projekto Blue Alchemist padalinius, kurių vienas skirtas orbitinės stoties projektui, o kitas – ekonominei veiklai Mėnulyje. NASA jau gavo iš jų komercinį pasiūlymą taikyti …
Stebint Saturno planetą, ji atrodo labai įspūdingai. Garsieji žiedai jau seniai yra dujinės milžinės „vizitinė kortelė”. Tačiau aštuntajame dešimtmetyje mokslininkai pastebėjo kai ką keisto. Tai paslaptingi reiškiniai, vadinami „stipinais”. …
Klimato kaitos ir globalinio atšilimo problemai spręsti jau seniai reikia imtis veiksmų, o ne samprotavimų. Jutos universiteto astrofizikų komanda rado sprendimą, kuris galėtų išgelbėti mūsų planetą nuo kylančios temperatūros. …
Šių metų sausio pabaigoje Japonijos observatorijoje Havajų Mauna Kea ugnikalnio viršūnėje įrengta „Subaru-Asahi” žvaigždžių kamera užfiksavo neįprastą reiškinį – iš kosmoso sklindančią žalių lazerių sieną. Dabar mokslininkai priartėjo prie …
Vienas iš JAV kosminių pajėgų padalinių, užsiimančių orbitinių palydovų stebėjimu, pateikė įdomią informaciją. Šaltinio teigimu, rusų aparatas, pavadintas Kosmos-2499, susprogo sausio 3 d., būdamas 1169 km atstumu nuo Žemės …
Čikagos universiteto astronomai parengė naują žinomos visatos žemėlapio versiją, kuri yra detaliausia iki šiol. Ir tai juos suglumino, nes jis nerodo skaičiavimais numatyto materijos kiekio. Mokslininkai kol kas jos …
Viena iš pagrindinių astronomijos stebėjimo problemų yra ne galingų prietaisų trūkumas, o supratimo, kur geriausia ieškoti, stoka. Visur Visatoje vyksta daug įdomių dalykų, tačiau jie visi yra tarsi adata …
Anksčiau rašėme apie naują „SpinLaunch” sukurtą mažų palydovų siuntimo į kosmosą technologiją. Jos esmė ta, kad vietoj brangių ir nepatogių raketų, kurios ardo atmosferą, naudojama milžiniška centrifuga, galinti pagreitinti …