Kategorija: Mokslas
Džordžtauno universiteto mokslininkai atliko tyrimą apie arbatinio grybo, dar vadinamo kombučia, poveikį gliukozės kiekio reguliavimui žmogaus organizme. Anksčiau ši galimybė jau buvo įrodyta, kai šis gėrimas buvo tiriamas ieškant …
Kanzaso universiteto paleontologai Spenso stovykloje aptiko unikalios būtybės liekanų. Ši vietovė tarp šiaurės rytų Jutos ir pietryčių Aidaho valstijų anksčiau buvo laikoma paleontologų Klondaiku dėl didžiulio fosilijų liekanų kiekio. …
Lundo universiteto mokslininkams pavyko 3D spausdintuvu atkartoti unikalią termitų tunelio vėdinimo sistemą. Jie pasinaudojo evoliucine Macrotermes michaelseni rūšies termitų, kurie turi pritaikyti savo namus, kad išgyventų lietinguoju metų laiku, …
JAV Floridos valstijos įstatymų leidėjai, vadovaujami Rono Desantiso, susiduria su sunkiu pasirinkimu. Jie yra per žingsnį nuo įstatymo, leidžiančio naudoti panaudotas radioaktyviąsias medžiagas tiesiant naujus kelius, priėmimo. Kalbama apie …
Kasmet uodų įkandimai sukelia net 350 mln. ligų. Šie kraują siurbiantys parazitai perneša daug pavojingų ligų, įskaitant dengė, Vakarų Nilo, Zikos, Rifo slėnio, japoniškojo encefalito, čikungunijos ir kitas. Įkandimus …
Mokslininkai jau seniai tyrinėja aštuonkojų ir kalmarų odos skaidrumo mechanizmą. Be to, jie įsitikinę, kad jiems pavyko įminti jų paslaptį ir rasti mokslui priimtiną paaiškinimą. Tačiau tirti kalmarus yra …
JAV, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos mokslininkų komanda apibendrino 12 metų trukusį darbą, kad sukurtų naują junginį – išsamų gyvų būtybių nervų sistemos jungčių žemėlapį. Tyrimo objektas buvo vaisinė muselė, …
JAV esanti drebulės giraitė, vadinama Pando, laikoma didžiausiu ir seniausiu mūsų planetos kūriniu, atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Kaip įprasta, dėl to kalti žmonės – jų pastangos apsaugoti unikalų gamtos objektą …
Černobylio katastrofa buvo neprašyta paspirtis mokslininkams – jau maždaug 40 metų viduryje Europos yra žmogaus sukurtas gamtos rezervatas, kuriame galima tirti radiacijos poveikį įvairioms gyvybės formoms. Mokslą ypač domina …
Didžiosios Britanijos Šefildo universiteto mokslininkai sukūrė specialią peptido versiją, skirtą kovoti su nevaldomomis ląstelėmis, sukeliančiomis įprastą motorinių neuronų ligą ir frontotemporalinę demenciją. Šios ligos laikomos labiausiai paplitusiomis demencijos priežastimis …
Ekseterio universiteto mokslininkai apibendrino dešimtmetį trukusių tyrimų apie vitamino D poveikį demencijos vystymuisi rezultatus. Ši liga laikoma viena iš didžiausių išsivysčiusios žmonijos problemų, nes senatvėje ja suserga iki 40 …
Tiems, kurie norėtų pabusti kupini energijos ir labiau pasirengę darbo dienai, yra labai paprastas būdas tai pasiekti beveik be jokių pastangų. Tereikia reguliariai dėvėti miego kaukę. Tarptautinė mokslininkų grupė …
Australijos nacionaliniame universitete stebėjimus atliekantys seismologai pranešė apie netikėtą atradimą. Jie nustatė, kad mūsų planetos branduolyje slypi dar vienas vidinis branduolys. Jis sudarytas iš vientiso metalo ir yra mažiausiai …
Džordžijos technologijos instituto mokslininkai nustatė, kad egzistuoja nauja kvantinė savybė, kuri vienu metu devyniomis eilėmis padidina medžiagos elektrinį laidumą. Be to, iš pradžių jie bandė sukurti efektyvų dielektriką – …
JAV medicininių kanapių pramonė vėl atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre po to, kai buvo paskelbta Stanfordo universiteto mokslininkų ataskaita. Jie įrodė, kad kanapių vartojimas sukelia kraujagyslių problemų. Mokslininkų prognozės gana …