
Ilinojaus universiteto profesoriaus Sameho Tawfiqo vadovaujama komanda sukūrė ištisą miniatiūrinių robotų kartą, kurių užduotis – šokinėti kuo toliau ir aukščiau. Jie jau pasiekė savotišką rekordą, nes vienu šuoliu sugeba įveikti 60 kartų didesnį atstumą nei jų dydis. Tai potencialiai galėtų padėti robotams įveikti kliūtis, kurios yra daug kartų didesnės už jų dydį ir atrodo neįveikiamos.
Pirmoji robotų karta turėjo šuolių mechanizmą, kilusį iš paspaudimo vabalų, tačiau tikslas buvo įvaldyti tik vertikalų judėjimą. Antroji robotų karta turi patobulintą mechanizmą, pasiskolintą iš skėrių, kuris leidžia jiems vienu metu šokinėti ir aukštai, ir toli. Kartu patys robotai susitraukė iki tikrų vabzdžių dydžio – ketvirtadalio monetos dydžio ir sveria tik 0,216 g.
Roboto konstrukciją sudaro keturios elastingos sijos, sujungtos rombo forma. Aplink jį apvyniota į spiralę susukta nailoninė žvejybinė virvė, kad būtų tvirtesnė. Kai meškerė ištempiama, rombas pradeda trauktis ir jame kaupiama energija. Ją atleidus, robotas „iššauna” save su didele jėga.
Prof. Tawfikas teigė, kad jam nėra žinoma apie jokius kitus panašaus dydžio ir „šoklumo” sistemų pasiekimus, todėl šį rekordą jis priskiria savo sąskaitai. Komanda pastatė 108 robotus, kad įsitikintų, jog jų mechanizmas veikia patikimai, ir surinktų šokinėjimo statistiką. Dabar jie ieško būdo, kaip aprūpinti robotus nuosavu energijos šaltiniu, kad jie galėtų atlikti seriją šuolių ir vis dar atlikti naudingą darbą.