
„Google” pristatė, ko gero, vieną iš naudingiausių dirbtinio intelekto versijų, susijusią su orų prognozėmis. Šis dirbtinis intelektas, pavadintas GraphCast, buvo apmokytas pagal pastarųjų 40 metų orų duomenis. Jis naudoja lyginamąjį skaitmeninio orų prognozavimo metodą, tačiau skaičiavimus atlieka kitaip nei superkompiuteriai, todėl jam nereikia didelės skaičiavimo galios.
GraphCast renka duomenis apie daugiau kaip milijoną atskirų atmosferos taškų, naudodamas meteorologijos stočių, radarų ir palydovų nuotraukas iš visos Žemės. Planetą dengia virtualus tinklelis, kurio ląstelės dydis – 0,25 laipsnio platumos ir ilgumos. Kiekvienoje tokioje ląstelėje 37 skirtinguose aukščiuose virš jūros lygio matuojama temperatūra, slėgis, vėjo greitis ir kryptis bei drėgmė.
GraphCast reikia duomenų apie praėjusių 6 valandų orus planetoje ir dabartines reikšmes, kuriais remiantis ji sudaro ateinančių 6 valandų prognozę. Ir taip toliau, kas 6 valandas, iki 10 dienų prognozės. Labiausiai stebina tai, kad šis darbas trunka apie minutę ir 90 % atvejų dirbtinis intelektas būna tikslesnis už pažangiausią šiandien turimą didelės skiriamosios gebos prognozės modelį.
GraphCast dar geriau įvertina orus troposferoje, kur jie yra svarbiausi žmonėms. Čia dirbtinis intelektas 99,7 proc. atvejų lenkia meteorologų naudojamą modelį. Ir, netikėtai kūrėjams, GraphCast išmoko sudaryti ilgalaikes katastrofiškų orų prognozių prognozes. Konkrečiai, jis sugebėjo nuspėti stiprų uraganą per 9 dienas, o jo artėjimo požymiai pasirodė tik po 3 dienų.
„GraphCast” bus platinama kaip atvirojo kodo kodas.