Vieną dieną, bibliotekos darbuotojas Jonas gavo dar vieną užsakymą iš bibliotekos administratorės - perskaitant visus knygos skaitmeninės formos failus į bibliotekos duomenų bazę. Jonas buvo ypač įdomus toks užsakymas, nes jis buvo tikras knygų mylėtojas.
Jonas nekantravo pradėti darbo, todėl jis nusprendė patyrinėti technologines galimybes, kurios leistų jam užtrukti visą procesą. Kai jis pradėjo tyrinėti, jis atpažino save kaip tikrąsias ”slepiančio genijaus” galias. Jis pradėjo domėtis ir mokytis technologijų, kurios šiuo metu keitė pasaulį.
Jonas pradėjo nuolat lankyti mokymus, skaityti knygas ir žiūrėti seminarus apie informacinių technologijų pasiekimus. Su kiekviena naujai įgyta žinių sfera, jis jautėsi vis labiau sužavėtas ir motyvuotas. Jis pradėjo aktyviai taikyti šias žinias savo kasdieniniame gyvenime, ir tiesą sakant, tai jį stebino.
Jonui atėjo laikas atlikti užsakymą. Pasitelkęs savo naująsias žinias apie informacines technologijas, jis sukūrė specialią sistemą, kuri leido skaitmeninti knygų failus greitai ir efektyviai. Tai buvo toks sėkmingas projektas, kad administratorei nereikėjo nusiminti dėl knygų praradimo, pažeidimų ar vientisumo.
Kai Jonas įvykdė užsakymą, jis pradėjo suvokti, kad pasaulis nepastebimai pasikeitė. Ši viena užduotis pakeitė ne tik jo gyvenimą, bet ir jo mąstymo būdą. Jis suvokė, kad bibliotekos ateitis yra informacinėje erdvėje, o ne tik tarp knygų lentynų.
Jonas taip pat pajuto, kad, turėdamas žinias ir įgūdžius kompiuterijos ir informacinių technologijų srityje, jis gali padėti ne tik savo bibliotekai, bet ir žmonėms, kurie turėjo prieiga tik prie knygų. Todėl jis pradėjo organizuoti nemokamus susitikimus su vyresniais žmonėmis, norinčiais įsisavinti pagrindinius kompiuterijos įgūdžius.
Vis daugiau žmonių buvo žavimosi Jonas, tai, ką jis sugebėjo pasiekti ir kaip jis perprato moderniąsias technologijas. Netgi jaunieji žmonės pradėjo kreiptis į jį pagalbos ir patarimo dėl technologijų naudojimo.
Su kiekvieną praeinančią dieną, Jonas tapo vis labiau vertinamas. Žmonės pradėjo jį vadinti „slepiančiu genijumi”. Netgi kitos bibliotekos pradėjo kreiptis į jį, prašyti patarimų dėl skaitmeninių knygų išsaugojimo ir naudojimo.
Galų gale Jonas suprato, kad knygos ir technologija nėra konkuruojantys dalykai, bet gali drauge puikiai veikti. Jis pakeitė savo požiūrį į tai, kaip knygos ir informacinės technologijos gali sėkmingai bendradarbiauti ir pasiūlyti žmonėms vis geresnės informacijos pasiekiamumo galimybes.
Slepiančiu genijumi tapęs Jonas pajuto, kad jis gali tuo prisidėti prie pasaulio pokyčių. Jis suprato, kad norėdamas keisti pasaulį, nereikia būti tiesiog ”slepiančiu”, bet pasitelkti savo žinias ir įgūdžius, kad taptų pasaulio keitėju.