
Lundo universiteto mokslininkams pavyko 3D spausdintuvu atkartoti unikalią termitų tunelio vėdinimo sistemą. Jie pasinaudojo evoliucine Macrotermes michaelseni rūšies termitų, kurie turi pritaikyti savo namus, kad išgyventų lietinguoju metų laiku, patirtimi. Šiuo laikotarpiu termitai užkemša visus termitų įėjimus, išskyrus specialų „oro šliuzą”.
Termitai negali visiškai užsandarinti savo buveinės – jiems reikia pašalinti iš jos šilumos, anglies dioksido ir drėgmės perteklių. Be to, jie turi siųsti patrulius į lauką ir analizuoti orus, kad žinotų, kada baigiasi lietaus sezonas. Tuo tikslu jie kuria sudėtingų tunelių sistemą, kuria galima perduoti energiją, medžiagą ir informaciją.

Dėl temperatūrų ir drėgmės skirtumo tarp termitų namelio viduje ir išorėje esančio oro vyksta natūrali dujų apykaita, o tuneliuose susidaro turbulencija, kuri ją pagreitina. Termitai gali uždaryti atskirus tunelius, kad kontroliuotų oro srautą ir užtikrintų veiksmingą visų reikiamų vidaus erdvių vėdinimą. Tai išbaigta klimato kontrolės sistema, kuriai veikti nereikia jokios energijos, tik pačių termitų darbo.
3D atspausdinti šios tunelių sistemos variantai parodė principinę galimybę kopijuoti šį vėdinimo principą. Jis galėtų atrodyti kaip porėtos medžiagos intarpai pastatų sienose, kuriuos būtų galima uždengti sklendėmis arba visiškai atidaryti, priklausomai nuo situacijos. Nereikėtų jokių ventiliatorių, oras į pastatą įeitų ir išeitų gravitacijos būdu, todėl būtų sutaupoma labai daug energijos, palyginti su dabartinėmis įrengimai.