
„Loop Biotech” iš Nyderlandų rengiasi pateikti rinkai naujos formos žmogaus kūno laidojimo konteinerį, vadinamą „Loop Living Cocoon”. Jis pagamintas iš grybų masės ir pasižymi tuo, kad visiškai suyra vos per 45 dienas. Kūnas atsiduria po žeme, apsuptas maistingos biomasės, ant kurios gali augti kiti augalai ir grybai.
Pagrindinė idėja, dėl kurios pradedama veikla, yra ekonominė. Klasikinis medinis karstas išsivysčiusiose šalyse šiandien yra labai brangus, kartais siekiantis tūkstančius dolerių, ir neturi jokios realios naudos. Jei artimieji nori išsaugoti mirusiojo kūną, jis turi būti balzamuotas ir paliktas šeimos saugykloje, kur palaikomas tam tikras mikroklimatas. Didžioji dauguma žmonių negali sau to leisti arba jiems to nereikia, todėl startuolis siūlo alternatyvą – grybų masės karsto analogą už maždaug 1000 JAV dolerių.
Grybų karstai tiesiog auginami specialiame ūkyje, kur iš kanapių perdirbimo atliekų sukuriamas karkasas, į kurį sodinamas grybų micelis. Aktyviai aprūpinama maistinėmis medžiagomis, ji užpildo formą vos per savaitę. Toks „kokonas” sveria apie 30 kg, skirtingai nei medinis karstas, sveriantis 100-300 kg, todėl jį daug lengviau transportuoti.
Grybų karstų dizainas yra labai paprastas, ant jų nėra jokių papuošimų, nes tai prieštarauja pačiai koncepcijai. Tačiau viduje mirties lova išklota natūraliomis samanomis. Yra miniatiūrinis variantas, skirtas panašiam pelenų laidojimui po kremavimo. Kaip aiškina įkūrėjas Bobas Hendriksas, visi esame mus supančio pasaulio dalis, todėl turėtume siekti, kad po mirties mūsų kūnai būtų grąžinti kuo greičiau ir saugiau į gamta.