
Niujorko universiteto mokslininkai nustatė, kad yra ryšys tarp vyresnio amžiaus žmonių naudojimosi internetu ir senatvinės demencijos išsivystymo. Šiuo tikslu jie aštuonerius metus stebėjo 18154 50-65 metų amžiaus žmonių grupę. Du kartus per metus buvo tikrinami jų kognityviniai gebėjimai ir renkami statistiniai duomenys apie naudojimąsi internetu.
Tyrimo metu demencija nustatyta 4,7 proc. tiriamųjų, tačiau dar svarbiau tai, kad jos atsiradimas buvo aiškiai susijęs su naudojimosi internetu dažnumu. Tie, kurie reguliariai lankėsi internete, demencija sirgo 50 proc. rečiau nei tie, kurie beveik niekada nesinaudojo kompiuteriu. Tačiau tai nėra taip paprasta: kalbame apie nuo 6 minučių iki 2 valandų per dieną naršymą internete. Tiems, kurie naršyklės neuždarydavo ilgiau nei 6 valandas per dieną, rizika susirgti demencija buvo dar didesnė.
Mokslininkai pripažįsta, kad negali paaiškinti šio pastebėjimo, nebent netiesiogiai. Darbas internete gali būti gana įvairus, o tai stimuliuoja skirtingas žmogaus smegenų dalis ir taip atitolina jų degradaciją. Taigi greičiausiai reikalas slypi ne pačiame internete, o jo turinyje, kurį būtų galima pakeisti kažkuo panašiu ir taip kovoti su ankstyva demencijos pradžia.