
Spindulinė terapija kartu su kitais metodais yra radikaliausias ir veiksmingiausias skrandžio vėžio gydymo būdas. Tačiau ji reikalauja ypač tikslaus dozavimo ir sutelkimo į naviko pažeistą sritį. Priešingu atveju gali būti pažeisti sveiki audiniai.
Bendra Singapūro nacionalinio universiteto, Tsinghua universiteto ir Šendženo pažangiųjų technologijų instituto mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Liu Xiaogango, pasiūlė naujovišką metodą, leidžiantį stebėti virškinamojo trakto audinių gaunamą ir sugeriamą spinduliuotės dozę naudojant realaus laiko kapsulinį rentgeno dozimetrą.
Šiuo metu naudojami klinikiniai dozimetrai, kurie tvirtinami tiesiai prie paciento kūno, turi nemažai trūkumų. Visų pirma jie sugeria dalį spinduliuotės, todėl sumažėja įvertinta dozė, be to, jie yra labai brangūs. Savo ruožtu nuryjamų zondų galimybės apsiriboja pH (rūgštingumo lygio) ir slėgio stebėjimu.
Profesoriaus Liu Xiaogango vadovaujant sukurtas rentgeno spindulių dozimetras yra kapsulė, kuri į virškinimo traktą patenka nurijus. Patekusi į vidų, ji fiksuoja spinduliuotės dozę, pH ir temperatūrą spindulinės terapijos seanso metu realiuoju laiku.

18 x 7 mm (ilgis, plotis) kapsulėje yra lankstus optinis pluoštas, kurio viduje yra nanoscintiliatoriai (scintigrafija – vaizdavimo metodas, pagrįstas radioaktyvių izotopų įvedimu į organizmą ir dvimačio vaizdo gavimu), kurie pradeda švytėti nuo skleidžiamos spinduliuotės, pH jautri plėvelė ir skysčio modulis skrandžio sulčių mėginiams paimti.
Kapsulėje taip pat yra du jutikliai, matuojantys dozę ir pH, mikrovaldiklio plokštė, skirta apdoroti fotoelektrinius signalus, kurie „Bluetooth” ryšiu siunčiami į mobiliąją programėlę, ir maitinimo šaltinis – sidabro oksido baterija.
Šiuo metu mokslininkai savo praktines žinias pritaiko medicinos praktikoje, ypač brachiterapijoje (kontaktinis naviko gydymas įvedant į naviką radionuklidinį šaltinį). Vienos kapsulės gamyba kainuoja 5 dolerius.