Mokslininkai sukūrė lankstų OLED ekraną, kuris gali išsitempti iki 200%.

Mokslininkai sukūrė lankstų oled ekraną, kuris gali išsitempti iki 200%.

Dėvimajai elektronikai naują postūmį gali suteikti naujoviški tamprūs ekranai. Neseniai sukurtas tokio OLED ekrano prototipas yra daugiau nei dvigubai ištempiamas neprarandant ryškumo ar vaizdo kokybės. OLED technologija, kurioje naudojami ploni organinių molekulių sluoksniai, reaguojantys į elektros srovę švytėjimu, yra energetiškai efektyvesnė už skystųjų kristalų ir šviesos diodų ekranus. Tačiau dabartinės tendencijos reikalauja ją tobulinti.

Šiame darbe dalyvavo Čikagos universiteto mokslininkai. Jie atliko išsamų cheminių ryšių tyrimą ir įvertino dabartinių OLED ekranų standumą. Norint sukurti lanksčią ir tamprią alternatyvą, jiems prireikė nemažai manipuliacijų molekuliniu lygmeniu. Atlikę skaičiavimo prognozes ir ilgus laboratorinius bandymus, jie pasirinko metodą, kuriame naudojama termiškai aktyvuota uždelsta fluorescencija. Siekiant padidinti lankstumą, į ekrano struktūrą buvo įtraukti alkiliai – grandinės, sudarytos tik iš anglies ir vandenilio atomų.

Tyrimai suteikė perspektyvų pagrindą naujos kartos medžiagoms, pasižyminčioms didesnio lankstumo ir išplečiamumo savybėmis, kurti. Tai leis sukurti aukštos kokybės ekranus visai mobiliajai elektronikai, o jau daugelį metų žinomi prietaisai gali sulaukti naujų versijų su naujoviškais ekranais.

Komentarai