
Amerikos Kongresas rengiasi antrą kartą svarstyti įstatymo projektą dėl perėjimo prie keturių dienų darbo savaitės. Jo autoriaus Marko Takano teigimu, jis lems reikšmingus pokyčius, galinčius „padidinti žmonių laimę”. Samdomi darbuotojai vis dažniau permąsto savo santykį su darbu, o tam reikia tinkamos teisinės bazės. Dabar, įsitikinęs iniciatyvos autorius, yra visos galimybės sutrumpinti darbo valandas.
Jei įstatymo projektas bus priimtas, už viršvalandžius bus mokama, kai tik žmogus per savaitę dirbs daugiau nei 32 valandas. Tai užtikrintų teisingesnį darbuotojų darbo užmokestį ir paskatintų darbdavius samdyti daugiau darbuotojų. Dėl „keturių dienų darbo savaitės” diskutuojama jau kelerius pastaruosius metus. Jos šalininkai mano, kad ji padidins našumą ir optimizuos žmonių darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
Šis metodas jau išbandytas kitose šalyse ir sulaukė didelio pasisekimo. Tačiau yra svarbi išlyga – sutrumpintos darbo valandos geriausiai tinka „ofiso darbuotojams”. Paslaugų ir gamybos darbuotojams sutrumpinta darbo savaitė nėra tokia gera, nors tai svarbus žingsnis teisinga linkme. Naujosios normos detalės turi būti parengtos taip, kad dėl jos nenukentėtų šiuose sektoriuose dirbantys žmonės. Šio įstatymo priėmimas bus svarbiausias pokytis darbo santykiuose nuo tada, kai buvo įvesta vienoda 40 valandų darbo savaitė.