
Beveik visos kosminę erdvę naudojančios šalys turi savo Mėnulio tyrinėjimo programas. Susidomėjimas Mėnulio palydovu yra labai didelis – tikimasi, kad per ateinantį dešimtmetį bus pradėta daugiau nei tuzinas su Mėnuliu susijusių misijų. Daugelis jų bus tarptautinio masto misijos: kosmoso agentūrų atstovai pabrėžia, kad siekiant įgyvendinti jų tikslus reikia bendradarbiauti. Viena iš jų sėkmės sąlygų bus visuotinio Mėnulio laiko įvedimas.
Anksčiau šio sektoriaus kosmoso programose buvo naudojamos Žemėje naudojamos laiko juostos, o toks požiūris artimiausiu metu nebebus priimtinas. Dalyvaujančių šalių skaičius didės, todėl reikės visiems bendros laiko skalės. Pirmą kartą apie būtinybę keisti laiko matavimo Mėnulyje būdą buvo užsiminta praėjusių metų lapkričio mėnesį Nyderlanduose, Europos kosmoso agentūros technologijų centre ESTEC vykusioje diskusijoje.
Kol kas nenustatyta, kuri organizacija bus atsakinga už Mėnulio laiko palaikymą. Kaip vienas iš sprendimų galėtų būti naudojamas pasaulinis UTC laikas. Tačiau verta nepamiršti, kad Mėnulyje laikrodžiai eina šiek tiek greičiau. Jie „bėga į priekį” 56 µs per dieną. Ekspertai dabar ieško geriausio metodo, kaip palengvinti būsimų astronautų užduočių vykdymą būnant Mėnulyje.
Sukūrus veikiančią laiko sistemą, būtų paprasčiau sukurti panašias sistemas kitoms planetoms, kurios bus kuriamos netolimoje ateityje. Pirmiausia tai Marsas. Ši iniciatyva bus plataus užmojo programos, skirtos ryšių architektūrai ir navigacijos sistemoms už Žemės ribų sukurti, dalis.