
Šiuolaikinių prekių ir paslaugų vis dažniau neįmanoma arba neapsimoka įsigyti asmeninėn nuosavybėn, belieka susitarti dėl įvairių nuomos formų, o jų sąlygos tampa vis labiau nuostolingos. Tačiau naujausia „Ford” iniciatyva pranoko visas ankstesnes – bendrovė ruošiasi užpatentuoti automobilyje esančią sistemą, kuri pati atims iš pirkėjo transporto priemonę, jei šis vėluos mokėti įmokas.
Sistema yra sujungta su banku ir gauna duomenis apie pradelstus mokėjimus, o tada pradeda veikti asmenį psichologiškai, o vėliau ir fiziškai. Pavyzdžiui, ji gali priversti priminti apie mokėjimą erzinančiais garsais. Ji gali pati išjungti automobilio oro kondicionierių arba nuotolinio durų atidarymo sistemą, taip sukeldama planuotus nepatogumus žmonėms. Šiuolaikiniame transporte yra daugybė antrinių galimybių, be kurių naudojimasis juo tampa labai nepatogus, tačiau vis tiek įmanomas.
O jei mokėjimai visai negaunami, sistema gali užblokuoti galimybę patekti į automobilį savaitgaliais arba atsisakyti važiuoti maršrutais, nesusijusiais su savininko darbu. Esant autopilotui, automobilis pats gali nuvažiuoti į aikštelę iš kurios bus perduota bankui, jei naudotojas nenori jos grąžinti, bet vis tiek nesumoka.
Pažengusioje versijoje ši sistema nuolat vertina automobilio techninę būklę ir, jei supranta, kad asmuo juo nesirūpina, kad turto prekinė vertė mažėja, gali imtis prevencinių priemonių jam apsaugoti. Kokias, spręs „Ford” vadybininkai, tačiau neįmanoma atmesti galimybės, kad karštą dieną automobilis išjungs kondicionierių. Arba staiga nuspręs nuvažiuoti į degalinę, palikdamas savininką vidury dykumos ir bagažinėje išsiveždamas paskutinį butelį vandens.