Mokslininkai Žemės branduolyje aptiko kietą metalinį rutulį

Mokslininkai žemės branduolyje aptiko kietą metalinį rutulį

Australijos nacionaliniame universitete stebėjimus atliekantys seismologai pranešė apie netikėtą atradimą. Jie nustatė, kad mūsų planetos branduolyje slypi dar vienas vidinis branduolys. Jis sudarytas iš vientiso metalo ir yra mažiausiai 643 kilometrų skersmens. Mokslininkų teigimu, branduolys galėjo susidaryti per kokį nors globalų įvykį tolimoje praeityje.

Šio atradimo svarbą sunku pervertinti. Jis leis nauju kampu pažvelgti į planetos evoliucijos kelią. Be to, mokslininkai mano, kad Žemės gelmėse vykstantys procesai lėmė ir jos magnetinio lauko, saugančio visą gyvybę nuo kosmoso negandų, raidą.

Mokslininkai žemės branduolyje aptiko kietą metalinį rutulį

Tyrėjai mano, kad kietasis mikroerdvės branduolys sudarytas iš tos pačios medžiagos kaip ir likę išorinio branduolio sluoksniai. Tačiau kietojo branduolio savybės yra skirtingos – tai rodo skirtingas seisminių bangų sklidimo per jį greitis.

Ankstesni stebėjimai atskleidė, kad seisminių bangų greitis yra didžiausias, kai jos sutampa su planetos sukimosi kryptimi. Tačiau šis dėsningumas „neveikia”, kai kalbama apie kietąjį vidinį Žemės branduolį. Kodėl taip yra, mokslininkai dar neišsiaiškino.

Komentarai