Didelės apimties tyrimas neįrodė daugumos kūdikiams skirtų mišinių naudos

Didelės apimties tyrimas neįrodė daugumos kūdikiams skirtų mišinių naudos

Atlikus tarptautinį mišinių kūdikiams tyrimą paaiškėjo nemalonus faktas, kad jų deklaruojama nauda kūdikių sveikatai nepasitvirtino. Ir tai ne tik gamintojų apgaudinėjimas reklamos tikslais, bet ir kur kas blogiau. Mokslininkai sukaupė svarių įrodymų, kad visą kūdikių maisto pramonę reikia reformuoti ir griežtai teisiškai reglamentuoti.

Dar 1981 m. PSO pristatė motinos pieno pakaitalų pardavėjų kodeksą. Tai buvo padaryta siekiant pažaboti agresyvią pakaitalų reklamą ir ne žindymo propagavimą. Tačiau kodeksas yra tik rekomendacinio pobūdžio, ir nors šiuolaikinis mokslas pripažino, kad motinos pienas yra optimalus maistas kūdikiams, tai nesustabdė mišinių kūdikiams gamintojų.

Atliekant didelės apimties tyrimą buvo ištirti 757 mišinių kūdikiams tipai iš dešimčių besivystančių ir išsivysčiusių šalių. Beveik visose etiketėse buvo vienas ar du teiginiai apie mišinių naudą vaiko vystymuisi, tačiau tik 74 proc. jų buvo nuorodos į mokslinius įrodymus. Daugiau nei pusė jų buvo gauti atlikus tyrimus su gyvūnais ir tik 14 proc. iš jų buvo susiję su klinikiniais tyrimais su žmonėmis. O 88 proc. šių tyrimų finansavo patys gamintojai.

Išvada nuvilianti: kūdikių maisto pramonė nepajėgi savarankiškai organizuotis, gamintojai orientuojasi į pelną, o ne į vaikų sveikatos gerinimą, dėl kurio jie pasirengę manipuliuoti svarbia informacija. Valstybė turi imtis reguliatoriaus vaidmens, kad tėvai nebūtų klaidinami ir nekiltų pavojus ateities kartoms.

Komentarai