Daugiasegmentinis skirstymas paverčia dronus transformatoriais su unikaliomis galimybėmis

Daugiasegmentinis skirstymas paverčia dronus transformatoriais su unikaliomis galimybėmis

Daugiasegmentiniai dronai neabejotinai yra naujas robotikos raidos etapas. Tokijo universiteto inžinieriai sukūrė skraidantį droną, sudarytą iš kelių segmentų, kurių kiekvienas turi savo varomąją sistemą.

Drono varikliai gali keisti traukos vektorių bet kuria kryptimi naudodami kelių ašių kardanines sistemas. Komanda išmoko valdyti šį sudėtingą mechanizmą ir realiuoju laiku koordinuoti jo skrydį bet kuria kryptimi.

Daugiasegmentinis skirstymas paverčia dronus transformatoriais su unikaliomis galimybėmis

Šiame vaizdo įraše rodomas skraidantis robotas DRAGON. Iš pirmo žvilgsnio jo judesiai atrodo šiek tiek nerangūs ir lėti – taip yra dėl sudėtingo valdymo. Nepaisant to, dronas sėkmingai perkelia objektus, susisuka į žiedą, pakelia įvairius iki 1 kg sveriančius daiktus, jais manipuliuoja ir numeta ant grindų. Ir visa tai jis daro skrydžio metu.

Darbai prie „skraidančio drakono” vyksta jau kelerius metus. Pasak drono kūrėjų, jis turi didžiulį potencialą, kuris neabejotinai atsiskleis atsiradus naujai programinei įrangai.

Ne mažiau įdomi ir SPIDAR roboto koncepcija su keturiomis kojomis su šarnyriniais sąnariais. Siekdami palengvinti judėjimą, roboto technikai sumažino kiekviename segmente naudojamų variklių skaičių iki minimumo. Gauta 15 kg sverianti konstrukcija primena vorą, kuris gali skraidyti ir judėti grindimis, nors kol kas nelabai stabiliai.

Akivaizdu, kad DRAGON ir SPIDAR yra tik ateities skraidančių robotų, galinčių vienu metu atlikti operacijas su skirtingais objektais, prototipai. Artimiausioje ateityje jie galės ne tik skraidyti, bet ir prisitvirtinti prie sienų ir lubų.

Komentarai