Sąmokslo teorijų šalininkai atakavo „15 minučių miestas” koncepciją

Sąmokslo teorijų šalininkai atakavo "15 minučių miestas" koncepciją

Dėl ekonominio nuosmukio Europoje, brangstančių prekių ir sumažėjusių transporto paslaugų skaičiaus kai kurie ekspertai vėl kalba apie „15 minučių miesto” koncepciją. Tai specialus gyvenvietės išplanavimas, kuriame kiekvienas žmogus bet kurią jam reikalingą vietą – parduotuvę, sporto salę ar ligoninę – gali pasiekti ne vėliau kaip per 15 minučių pėsčiomis ar dviračiu. Automobiliai ir kitas transportas automatiškai tampa nereikalingi, išskyrus sunkvežimius, kurie pagal grafiką į kiekvieną rajoną atveža reikalingas prekes ir vartojimo reikmenis.

„15 minučių miesto” idėją 2015 m. pasiūlė prancūzų profesorius Carlosas Moreno kaip vieną iš būdų kovoti su tarša. Mažiau automobilių – švaresnis oras, be to, sutaupoma lėšų kelių, metro ir kitos transporto infrastruktūros statybai ir priežiūrai. Be to, žmonės bus sveikesni, jei daugiau vaikščios pėsčiomis.

Galėsite visai neišeiti iš namų, visus reikalingus daiktus pristatys kurjeriai, o dar geriau – robotai. Tai buvo sėkmingai įgyvendinta per lokautus COVID-19 daugelyje šalių pandemijos metu . Deja, beveik visi žmonės šios patirties nekentė, o kai kurie net laikė tai nauja gyventojų pavergimo forma. Jų teigimu, daug lengviau kontroliuoti ribotą skaičių žmonių, kurie taip pat apsiriboja tam tikra teritorija, nei bandyti įtvirtinti valdžią visame didmiestyje.

Komentarai