
„Mortal Kombat” išpirkos reikalaujančios programos logika skiriasi nuo klasikinių metodų, tačiau ji pagrįsta sena sukčiavimo technika. Vartotojas gauna el. laišką neva iš kriptovaliutų keityklos „CoinPayments”. Jame potencialiai aukai pranešama, kad „baigėsi mokėjimo laukimo laikas”. Laiške nurodomas tam tikras sandorio numeris. Paspaudus jį, į kompiuterį atsisiunčiama išpirkos reikalaujanti programa, kuri užšifruoja naudotojo duomenis, arba crypto skimmer, kuris ištuština jo kriptovaliutų piniginę.
Kibernetinio saugumo ekspertai iš „Cisco Talos” atkreipia dėmesį, kad ši ataka nukreipta ne tik prieš pavienius naudotojus, bet ir prieš mažas bei dideles įmones. Pirmieji incidentai pastebėti 2022 m. pabaigoje. Visus juos sieja svarbi detalė – įsilaužėlių reikalavimai išdėstyti raštelyje, kurio fone yra ekrano užsklanda su žaidimo „Mortal Kombat 11” scenomis. Jei naudotojas nori iššifruoti savo duomenis, jis turėtų derėtis dėl šios paslaugos kainos, rašydamas išpirkos reikalaujančios programos kūrėjams elektroniniu paštu per „qTox” greitųjų žinučių tarnybą.
Kita atakos galimybė galėtų būti atsisiųsti kriptovaliutos skimerį „Laplas Clipper”. Specialus algoritmas nepastebimai suklastoja kriptovaliutų operacijų duomenis, kad naudotojai pervestų pinigus įsilaužėliams, manydami, kad jie finansuoja savo pinigines. Daugiausia incidentų patyrė JAV naudotojai, tačiau potencialus pavojus išlieka visiems, nepriklausomai nuo regiono. Kad netaptumėte šios atakos auka, turėtumėte būti atsargūs ir neskaityti el. laiškų iš nepažįstamų adresų.
