Mokslininkai negyvus paukščius pavertė bauginančiais, bet veiksmingais dronais

Mokslininkai negyvus paukščius pavertė bauginančiais, bet veiksmingais dronais

Naujosios Meksikos technologijos instituto entuziastai sukūrė naujo tipo skraidančią priemonę, kurios pagrindą sudaro tikrų paukščių kūno dalys. Sprendimas yra prieštaringas ir iš esmės eksperimentinis – užuot kūrę klasikinį ornitopterį, inžinieriai nusprendė palengvinti sau užduotį ir pasinaudoti tuo, ką jau sukūrė gamta. Šios keistos mašinos iš tiesų skraido, tačiau ne taip gerai, kaip norėtų jų kūrėjai.

Idėjos esmė – sukurti šnipinėjimo iš oro įrenginį, kuris galėtų apsimesti įprastu paukščiu. Be to, sukurti sparnus ornitopteriui yra itin sudėtinga užduotis, kurią evoliucija jau „išsprendė” sukurdama paukščių sparnus. Taip pat buvo panaudotos paukščių galvos, uodegos ir kūnai, kurių viduje buvo patalpinti pagrindiniai mechanizmai.

Šis prieštaringai vertinamas technologinis stebuklas skraido beveik kaip tikras paukštis – plasnodamas sparnais ir planuodamas oro srovę, tačiau tai daro palyginti nerangiai. Be to, dronai yra triukšmingi, dėl to juos lengva demaskuoti. Kita vertus, iš tolo jie iš tiesų primena paukščius, nors ir keistus, todėl sulaukia daug dėmesio nei įprasti multikopteriai.

Komentarai