
Kinijos Hebėjaus universiteto mokslininkai sukūrė naujos rūšies acetato pagrindu pagamintą druską, kuri pakeis chlorido pagrindu pagamintas druskas. Pastarosios, nors ir labai paplitusios gamtoje, yra labai kenksmingos aplinkai. Iki šiol nebuvo jokios alternatyvos joms šalinant ledo sluoksnį keliuose, o tai kėlė didžiulių problemų transporto priemonėms ir pėstiesiems.
Acetatų pagrindu pagamintos druskos turi tris pagrindinius pranašumus prieš chloridus. Pirma, jos sumažina ledo susidarymo temperatūrą. Antra, jos mažiau veikia kitas medžiagas ir nesukelia korozijos. Trečia, kinų chemikams pavyko sukurti druską, kuri neišsiplauna ir per ilgą laiką praktiškai nesuyra.

Naujosios medžiagos paslaptis ta, kad ji pakeičia mineralinį priedą asfalte, yra jo dalis, o ne užpilama iš išorės. Tam druska buvo sumaišyta su natrio bikarbonatu, silicio dioksidu ir aukštakrosnių šlaku. Gauti milteliai buvo apdoroti polimeru, kad susidarytų kapsulės, kurios buvo supiltos į asfalto mišinį.
Kapsulės 5 cm asfalto sluoksnyje per 7-8 metus palaipsniui išskiria veikliąją medžiagą. Ši medžiaga smarkiai sumažina ledo susidarymo temperatūrą – nuo 0ºC iki -21ºC, todėl esant nedideliam šalčiui ledas visai nesusidaro. Visi krituliai virsta skystu vandeniu ir nuteka į drenažo sistemą, o kelio danga lieka švari.
