„General Motors” užpatentavo jutiklinių ekranų savaiminio valymo technologiją

"general motors" užpatentavo jutiklinių ekranų savaiminio valymo technologiją

„General Motors” užpatentavo įvairių ekranų pasyvaus valymo ultravioletine šviesa technologiją. Ji buvo sukurta automobilių prietaisų skydeliams, tačiau, atlikus tam tikrus pakeitimus, ją galima naudoti beveik visur. Ypač jutiklinių ekranų, kurie greitai užsiteršia nuo nešvarių ir riebaluotų pirštų prisilietimų.

Principas pagrįstas titano dioksidu, kuris, veikiamas UV spindulių, keičia savo savybes iš hidrofobinės į hidrofilinę medžiagą. Tai ne tik leidžia jo paviršiuje kauptis drėgmei, bet ir sukelia daugybę cheminių reakcijų, kurių metu susidaro daug laisvųjų radikalų. Šie savo ruožtu naikina ląstelių sieneles, DNR ir citoplazmą, naikina grybelius, mikrobus ir bakterijas.

Toks ekranas veikia dviem režimais: vienu jis pritraukia vandenį, kuris naikina organines šiukšles, o kitu – jį atstumia, todėl nešvarumų likučiai pasišalina kartu su juo. General Motors patente aprašyta speciali ekrano konstrukcija, kurioje prie trijų pagrindinių pikselių pridedamas ketvirtas pikselis – jis skleidžia žmogaus akiai nematomą ultravioletinę šviesą. Įjungus ir išjungus šią šviesą, ekranas valosi pats.

"general motors" užpatentavo jutiklinių ekranų savaiminio valymo technologiją
Įprastą RGB ekraną sudaro trijų tipų pikseliai

Tačiau yra ir kita, paprastesnė šios technologijos versija. Joje ta pačia titano dioksido danga padengiamas nešiojamojo kompiuterio ar planšetinio kompiuterio ekranas, o šalia jo pastatoma UV lempa. Ją galima įjungti, kai prietaisas nenaudojamas, ir taip jį išvalyti. Kadangi matoma šviesa nespinduliuojama, geriausia nustatyti automatiką, kad valymas prasidėtų naktį.

Komentarai