
Nors daugelis gyvūnų turi kailį, nė vienas iš jų neturi plaukų, kurie būtų garbanoti – išskyrus žmones. Tai yra šalutinis mūsų intelekto produktas, nes iš visų plaukuotų būtybių tik žmonės turi du susijusius svarbius veiksnius. Pirma, mes turime didelį smegenų tūrį, kuris yra pažeidžiamas perkaitimo. Antra, dėl vertikalios padėties būtent į kaukolės dėžutę patenka daugiausia saulės šilumos, todėl ji yra linkusi perkaisti.
Pensilvanijos universiteto mokslininkų eksperimentai su manekenais su jutikliais įtikinamai įrodė, kad efektyviausiai galvą vėsina garbanota plaukų struktūra. Sudėtinga garbanotų plaukų struktūra sukuria daugybę oro kišenių, kurios sudaro savotišką šilumos filtrą aplink galvą. Ir neatsitiktinai būtent standūs, bet garbanoti plaukai yra būdingas karštosios Afrikos, iš kurios kilo visa žmonija, tautų bruožas.
Gyvūnų kailis savo mase skirtas šilumai išlaikyti ir apsaugoti odą nuo įvairių neigiamų veiksnių. Kita vertus, žmonių plaukai veikia kaip barjeras nuo perkaitimo, nes mūsų rūšis evoliuciškai išsivystė gyventi labai šiltame klimate. Jei pašalinti plaukus, žmonės daug daugiau prakaituoja, kad atvėsintų kūną, tačiau tai sukelia katastrofišką dehidrataciją, todėl ši mutacija neįsitvirtino. Žmonėms apsigyvenus kitokio klimato vietovėse, jos ėmė keistis, tačiau dar buvo per mažai laiko, kol šie pokyčiai įsitvirtino mūsų genotipe.