
Stebint Saturno planetą, ji atrodo labai įspūdingai. Garsieji žiedai jau seniai yra dujinės milžinės „vizitinė kortelė”. Tačiau aštuntajame dešimtmetyje mokslininkai pastebėjo kai ką keisto. Tai paslaptingi reiškiniai, vadinami „stipinais”. Šis reiškinys trunka palyginti neilgai, tačiau daugelį metų astronomai jį stebėjo pavydėtinai reguliariai. Sąvoka „spiralinis sezonas” Saturnui atsirado net tada, kai buvo paleista NASA kosminė misija „Voyager”.
Naudodami „Hubble” kosminį teleskopą mokslininkai sugebėjo padaryti aukštos kokybės šių keistų linijų žieduose nuotraukas, tačiau tai nepadėjo mokslui geriau suprasti šio reiškinio prigimties. Kosmoso tyrinėtojai iki šiol tik spėliojo ir kėlė hipotezes. Pasak vieno iš jų, „stipinai” gali būti Saulės vėjo veikiamo planetos magnetinio lauko pokyčių pasekmė. Šis reiškinys panašus į Šiaurės pašvaistę. Mokslininkai spėja, kad „Hubble” kameros užfiksuoti trumpalaikiai šešėliai yra ne kas kita, kaip ledo dalelės, skriejančios virš likusių žiedų.
Nors šis reiškinys buvo stebėtas daugybę kartų ir yra aiškiai „sezoninis”, dar niekas neišmoko nuspėti šių sezonų pradžios. Mokslininkai tai lygina su tuo, kad neįmanoma iš anksto nuspėti pirmosios uraganų sezoną žyminčios audros datos ir vietos. NASA vyresnioji planetų mokslininkė Amy Simon sakė, kad Saturno stipinai yra unikalus gamtos reiškinys, kurio mechanizmas dar neišaiškintas.