Manhatano teismas nusprendė, kad NFT tokenai MetaBirkins nėra menas

Manhatano teismas nusprendė, kad nft tokenai metabirkins nėra menas

Manhatane federalinė prisiekusiųjų žiuri priėmė sprendimą „Hermès” prekės ženklo byloje prieš „konceptualųjį menininką” Masoną Rotšildą ir nusprendė, kad pastarojo sukurti NFT tokenai nėra tikras menas. Tuo remiantis menininko argumentai dėl teisės į saviraišką buvo atmesti, o jis buvo apkaltintas intelektinės nuosavybės pažeidimu. Šis sprendimas gali būti labai svarbus precedentas visai NFT tokenų pramonei.

„Hermès” apkaltino Rotšildą 2022 m., kai jis paėmė atpažįstamą garsiosios šio prekės ženklo „Birkin” rankinės atvaizdą, iš jo, taikydamas filtrus grafiniame redaktoriuje, sukūrė daug skirtingų vaizdų ir gautą produktą pavadino NFT vaizdų rinkiniu „MetaBirkins”. Rotšildas bandė pateisinti „MetaBirkins” meninę vertę kaip autorinį komentarą apie „žiauraus elgesio su gyvūnais vaidmenį mados istorijoje”. Prekės ženklo atstovams šis komentaras nepatiko, o po to, kai menininkas pradėjo prekiauti šiomis nuotraukomis, jie nusprendė ginti savo teises teisme.

Priimdama sprendimą prisiekusieji rėmėsi „Rogerso testo” rezultatais, t. y. specialia sistema, pagal kurią vertinama meninė kitų asmenų prekių ženklų naudojimo įvairiuose kūriniuose vertė. Žiuri nusprendė, kad Rotšildo kūriniai toli gražu neatitiko tikrojo meno ir kad jį skatino godumas, o ne noras kurti grožį. Pastarųjų nereikia įrodinėti, nes Jungtinių Valstijų teismuose gausu ieškinių prieš „NFT kūrėjus”, kurie bando parduoti savo kūrinius pernelyg didelėmis kainomis net ir tikriems paveikslams.

Komentarai