
Grupė entuziastų iš startuolio Ansible Health išbandė ChatGPT neuroninio tinklo gebėjimą išlaikyti vieną sudėtingiausių JAV egzaminų – USMLE (medicinos licencijavimo egzaminą). Jį sudaro trys dalys, pasiruošimas jam užtrunka 300-400 valandų, o klausimų sąrašas – nuo pagrindinių medicinos žinių iki bioetikos paradoksų. Tačiau svarbiausia – ChatGPT neturi jokių žinių apie mediciną, jis tik meistriškai manipuliuoja tekstine informacija, kad gautų tinkamus atsakymus.
Rezultatas nustebino visus dalyvius – tekstinis dirbtinis intelektas beveik išlaikė šį egzaminą, jo sėkmės rodiklis svyravo nuo 52% iki 75%, kai norma buvo 60%. Svarbus paaiškinimas: dirbtinis intelektas nebuvo specialiai apmokytas prieš egzaminą, jis vis dar nieko nežino apie mediciną. Tai atsispindi ir jo atsakymuose – ChatGPT „sugalvojo” keletą neegzistuojančių kliniškai svarbių atradimų ir tyrimų, kad pagrįstai atsakytų į kai kuriuos klausimus.
Egzamino metu dirbtinis intelektas parodė puikų gebėjimą kurti argumentų grandinę, pagrindžiančią jo atsakymus. Jis galėjo ieškoti atitinkamos informacijos duomenų bazėje pagal įgaliojimą, kad galėtų pateikti išsamų atsakymą. Deja, kai kuriais atvejais ji ne tik sąmoningai klydo, bet ir galėjo turėti tragiškų pasekmių, jei būtų atsižvelgusi į dirbtinio intelekto patarimus. Tai reiškia, kad dirbtinis intelektas artimiausiu metu nepakeis medicinos specialistų, tačiau jis gali tapti nepakeičiamu jų pagalbininku ir naudingos informacijos šaltiniu.