
Norvegijos bendrovė „Wind Catching Systems” beveik baigė projektuoti milžinišką plaukiojančią vėjo turbinų sieną, kuri savo aukščiu prilygsta Eifelio bokštui. Vietoj vienos didelės turbinos su maksimalaus ilgio mentėmis WCS projektas atrodo kaip vientisa 150 turbinų siena su iki 30 m skersmens rotoriais. Vienas kompaktiškas gaminys galės generuoti daugybę energijos, o jo priežiūra bus efektyvi ir patogi.
2022 m. spalio mėn. projektui Wind Catching Systems skirta pirmoji 22 mln. Norvegijos kronų (2,1 mln. JAV dolerių) dalis iš Norvegijos valstybinės įmonės ENOVA. Šią savaitę buvo skirta antroji 9,3 mln. Norvegijos kronų (900 000 JAV dolerių) dalis „parengiamiesiems projektavimo darbams”. Tikimasi, kad iki šių metų pabaigos Mehukeno vėjo jėgainėje prie vakarinės Norvegijos pakrantės bus pradėtas bandomasis plaukiojančios jėgainės su keliomis turbinomis projektas.
Kad „Wind Catching Systems” yra rimta įmonė, rodo tai, jog į ją investavo stambūs fondai: „General Motors” rizikos kapitalo padalinys „GM Ventures”, didžiausia Norvegijos privataus kapitalo įmonė „Ferd” ir Norvegijos energetikos investicijų bendrovė „North Energy ASA”, turinti valstybinio kapitalo.
Plaukiojančio vėjo jėgainių parko „Wind Catching Systems” viršutinės sijos aukštis sieks 320 m. Toks vientisas 150 turbinų ir 30 m aukščio rotorių sienos aukštis leidžia surinkti maksimalų energijos kiekį iš nedidelio ploto. Pagaminti, sumontuoti ir prižiūrėti sekcinę jėgainę yra pigiau nei prižiūrėti vieną milžinišką vėjo bokštą. Taip pat žadama, kad įrenginį bus lengviau utilizuoti, kitaip nei dabartinių vėjo turbinų 100 m ilgio mentes, kurias reikia visas užkasti į žemę.