
Klimato kaitos ir globalinio atšilimo problemai spręsti jau seniai reikia imtis veiksmų, o ne samprotavimų. Jutos universiteto astrofizikų komanda rado sprendimą, kuris galėtų išgelbėti mūsų planetą nuo kylančios temperatūros. Mokslininkai siūlo naudoti „Mėnulio patrankas”, galinčias į kosmosą išmesti tiek Mėnulio dulkių, kad užtemdytų Žemę. Šilumą skleidžiantys saulės spinduliai būtų išsklaidyti nuo jų.
Idėja atrodo neįtikėtina, bet tik iš pirmo žvilgsnio. Atsižvelgiant į tai, kad kosmoso tyrimai šiandien yra labai aktyvūs ir kai kurios valstybės jau finansuoja Mėnulio programas, techniškai įmanoma įrengti misijai skirtus prietaisus natūraliame Žemės palydove. Mokslininkai mano, kad būtent Mėnulio dulkės būtų geriausias sprendimas, galintis išgelbėti Žemę nuo klimato kaitos.
Idėja naudoti dulkių patrankas sukėlė karštas diskusijas mokslo bendruomenėje. Mokslo žmonės priėjo prie išvados, kad Žemė gali susidurti su tokio sprendimo pasekmėmis, kurių dabar neįmanoma apskaičiuoti. Kompiuterinis modeliavimas parodė, kad Mėnulio dulkių buvimas viršutiniuose atmosferos sluoksniuose 1-2% sumažintų Žemės paviršiaus saulės šviesos intensyvumą. „Mėnulio patrankų” idėja savo paprastumu ir veiksmingumu išsiskiria iš kitų projektų, galinčių „atvėsinti Žemę”.
