
Meksikos centrinio banko muziejus pas Niujorko menininką Andy Cavatorta užsakė unikalų eksponatą – penkiems žaidėjams skirtą Dual Coincidence pinbolo žaidimą. Jutiklinių ekranų nėra, o visi plieninių rutuliukų judesiai atliekami mechaniškai. Taip pat nėra jokios pagalbos, išskyrus kiekvienam žaidėjui skirtą rezultatų lentelę, o visi valdymo elementai yra intuityvūs ir tarptautiniai – manoma, kad žaidimą gali žaisti visi muziejaus lankytojai.
Ši netradicinė žaidimo versija pagrįsta principu „nauda abiem pusėms”, kai du žaidėjai daro tai, kas naudinga jiems abiem. Sudėtinga tai, kad tokia situacija niekada neatsiranda savaime: reikia ne tik gaminti prekes (kaupti rutuliukus), bet ir priversti kitą žaidėją jas pirkti (rinkti rutuliukus). Arba atvirkščiai, nes kiekvienas žaidėjas žaidžia skirtingą žaidimą ir rutuliukų judėjimo dinamika penkiuose žaidimo laukuose visada skiriasi.
Cavatorta, MIT Media Lab magistrantūros studijų studentas, specializuojasi funkcinių meno kūrinių kūrime. Šiuo atveju jis sukūrė sudėtingiausią pasaulyje elektromechaninį žaidimą. Jį sudaro 12 sukamųjų daviklių, 75 jungikliai, 17 kompiuterių, 10 optinių jutiklių, 704 šviesolaidžiai, 35 indukciniai jutikliai, 115 elektromagnetinių pavarų ir šeši servovarikliai. Žaidimų aparatas kainuoja apie 300 000 dolerių, tačiau jis iš tikrųjų yra neįkainojamas, nes niekur kitur nėra nieko panašaus.