Įgyvendinusi plataus užmojo projektą, kurio tikslas – atgaivinti išnykusį vilninį mamutą ir tilakiną, bendrovė Colossal Biosciences nusprendė atgaivinti dodo – paukščio, kurį XVI a. pabaigoje Mauricijaus saloje pirmą kartą atrado olandų mokslininkai, – populiaciją. Deja, praėjus ne daugiau kaip 100 metų, jis buvo visiškai išnaikintas dėl plėšrūnų.
Colossal gavo 150 mln. dolerių, kad „prikeltų” dodo. Atsižvelgiant į tai, per pastaruosius dvejus metus jos projektams iš viso jau skirta 225 mln. dolerių.
Bendrovė ne tik atkurs išnykusių gyvūnų, įskaitant paukščius, populiaciją, bet ir kurs technologijas, skirtas nykstančioms rūšims išsaugoti. Įmonė praneša, kad šiuo metu ji nustato daugiau kaip 40 Afrikos ir Azijos dramblių genomų seką ir pagamino pluripotentinių kamieninių ląstelių.
Tuo pat metu 30 mokslininkų grupei, užsiimančiai tilakino „prikėlimu”, pavyko gauti pluripotentinių kamieninių ląstelių iš dannarto, artimiausio jo giminaičio iš siaurauodegių kupranugarių genties. Mokslininkai sukūrė metodą, leidžiantį redaguoti ląsteles ir sukurti dirbtinę gimdą būsimiems jaunikliams auginti.