DoNotPay įkūrėjas Joshua Browderis pranešė nemalonią žinią, kad jam tiesiog uždrausta įgyvendinti dirbtinio intelekto teisininko projektą, kuris galėtų padėti žmonėms ginti savo teises teisme. Įdomu tai, kad draudimas yra teisiškai pagrįstas.
Kaip rašė Browderis, kelių JAV valstijų advokatų asociacijų atstovai jį terorizavo grasindami įkalinimu. Tačiau ne iš pavydo ar baimės, kad dirbtinis intelektas gali užimti jų darbo vietas, o todėl, kad DoNotPay „pažeidžia tų valstijų įstatymus”. Viskas paprasta – dirbtinis intelektas neturi licencijos verstis teisine praktika, o neteisėta teisinė praktika yra tiesioginis įstatymo pažeidimas. Bet kadangi programėlę į kalėjimą pasodinti negalima, būtent ten grasinama pasiųsti jos kūrėją ir savininką.
Vienas dalykas, kai žmonės naudojasi dirbtiniu intelektu ruošdamiesi teismui, o tai prilygsta vadovėlio skaitymui. Tačiau Browderis norėjo savo klientui į kišenę įdėti išmanųjį telefoną su programėle ir duoti jam ausinę, kad dirbtinis intelektas galėtų girdėti, kas vyksta teisme, ir patarti realiuoju laiku. Bet kas jam leido tai daryti? Browderis neprašė leidimo atlikti tokį eksperimentą ir vargu ar būtų jį gavęs.
Suprantama, kad teikti patarimus kaip „išmanusis gidas” ir dirbti tikru teisininku yra labai skirtingi dalykai. Tikėtina, kad dirbtinis intelektas galėtų argumentuoti ieškinius ir atsakyti į teisėjo klausimus, tačiau likusi teisininko darbo dalis jam dar nepasiekiama.