Spalio mėn. pirmoje pusėje JAV nustatė papildomus apribojimus įrangos, tinkamos tam tikrų puslaidininkių komponentų gamybai, eksportui iš trečiųjų šalių į Kiniją. Nyderlanduose įsikūrusi ASML leido suprasti, kad šios sankcijos beveik neturės įtakos jos veiklai ir net visiškas KLR rinkos praradimas nesutrukdys jai iki dešimtmečio pabaigos padidinti pajamas iki 60 mlrd. eurų.
ASML iš pradžių negalėjo tiekti pažangios EUV litografijos įrangos į KLR, nes atitinkamas Nyderlandų valdžios institucijų draudimas įsigaliojo prieš trejus metus, valdant ankstesniam JAV prezidentui. Naujosios JAV sankcijos dar neturėjo įtakos brandesnės DUV įrangos tiekimui į Kiniją. Agentūros „Bloomberg” duomenimis, ASML vadovybė mano, kad galimas spalio mėn. JAV sankcijų poveikis jos verslui gali siekti ne daugiau kaip 5 proc. prarastų pajamų.
Neseniai vykusiame investuotojų renginyje generalinis direktorius Peteris Wenninkas aiškiai pasakė, kad net jei ASML Kinijos klientai bus visiškai eliminuoti iš bendrovės verslo perspektyvų, paklausa kitose verslo srityse bus pakankamai didelė, kad tai kompensuotų. „Tai gali būti tik laikinas stabdymas, nes mikroschemas vis dar reikės gaminti”, – paaiškino jis.
Bet kokios galimos problemos, kurių ASML gali turėti Kinijoje, gali iš esmės nepakeisti dabartinio dešimtmečio prognozės. Iki 2025 m. bendrovė tikisi padidinti pajamas iki 40 mlrd. eurų per metus, o iki dešimtmečio pabaigos – iki 60 mlrd. eurų. Wennink taip pat pridūrė, kad atskirų šalių ir regionų valdžios institucijų noras siekti vadinamojo „technologinio savarankiškumo” leidžia jam tikėti, kad bendrovės verslas nuolat augs. Statant vietines gamyklas naujuose regionuose reikės technologinės įrangos, o būtent tai ir daro ASML.