Edinburgo (Škotija) Herioto-Vato universiteto (Heriot-Watt University) mokslininkai sukūrė robotą vabzdžiams medžioti. Pagrindinis jo ginklas – 1,6 W galios lazeris, kuris smogia į būtybes greitai kaitindamas jų kūnus ir skleisdamas į jas šviesą. Pirmieji bandymai su tarakonais buvo gana sėkmingi, tačiau iš karto kilo pagrįstų sunkumų.
Robotas nebuvo sukurtas tarakonams medžioti, kad ir kokia patraukli atrodytų ši idėja. Kaip paaiškino projekto vadovas Ildaras Rakhmatullinas, tarakonai yra taip prisitaikę gyventi šalia žmonių ir įvairių techninių prietaisų, kad jie yra idealus bandymų objektas. Kaip sakoma, jei galite suvaldyti vikrų ir atsargų tarakoną, galite suvaldyti bet kokį vabzdį.

Tikroji šios mašinos paskirtis – naikinti vabzdžius pasėliuose, ji buvo sukurta kaip alternatyva cheminiams insekticidams. Projekte yra paprastas mikrokompiuteris ir dvi kameros, o vabzdžiams kenkėjams aptikti naudojama mašininė vizija. Nustatyta, kad įrengimo ir lazerio veikimo energijos sąnaudos yra mažesnės nei tokio paties pasėlių ploto apdorojimo insekticidais sąnaudos.
Pagrindinė problema yra ta, kad robotas yra pernelyg primityvus; jis neturi galimybės analizuoti aplinkos, todėl gali netyčia iššauti lazeriu į naminį gyvūną ar žmogų. Sistema yra žalinga ir gali apakinti gyvą būtybę, jei patenka į akis. Todėl robotą draudžiama naudoti patalpose, tačiau kūrėjai pasiūlė išeitį. Jie nori sumažinti lazerio galią, bet išmokyti medžiotojus taikytis į pažeidžiamą vabzdžių pilvuką, kad jie būtų patikimai nužudyti.