Vasara baigėsi, bet prisiminimai apie vakarus, kai uodai neleido užmigti, išliks. Vienus žmones uodai gali erzinti, tačiau kitų žmonių atžvilgiu jie yra abejingi. Rokfelerio universiteto mokslininkai nusprendė sudėlioti visus taškus ant „i” šiuo klausimu ir išsiaiškinti, kodėl atskirus individus taip traukia uodai.
Mokslininkai ištyrė eksperimento dalyvių odos medžiagų sudėtį ir kiekį – šie rodikliai kiekvienam žmogui yra individualūs. Be to, vabzdžius taip pat provokuoja tokie signalai kaip padidėjusi temperatūra, aktyvus CO2 iškvėpimas ir tam tikras kvapas, sklindantis nuo „aukos” kūno. Norėdami patikrinti šių veiksnių poveikį, mokslininkai įdarbino 64 savanorius, kurie sutiko dėvėti storas kvapą saugančias nailono rankoves ant dilbių.
Po to visos rankovės buvo susuktos ir įdėtos į uždarą indą, pripildytą Aedes Aegypti uodų – pagrindinių Zikos ir Dengė viruso pernešėjų. Per kelias sekundes aplink mėginį Nr. 33 apsupo vabzdžiai, todėl mokslininkai pradėjo atidžiau tyrinėti jo kvapą. Atlikus cheminę analizę paaiškėjo, kad šio dalyvio odoje buvo kelis kartus didesnė 50 medžiagų, įskaitant karboksirūgštis, koncentracija. Tolesni tyrimai patvirtino, kad ant odos esančios riebalų rūgštys yra tikri uodų „magnetai”.