Čungbuko nacionalinio universiteto (Pietų Korėja) mokslininkai nustatė keletą veiksnių, kurie galėtų padėti padidinti kordicepsino gamybą pramoniniu mastu. Tai unikali medžiaga, kurią gamina vienas baisiausių organizmų Žemėje – kordicepsas, geriau žinomas kaip „grybas zombis”. Laukinėje gamtoje jis auga tik vabzdžių kūnuose, tačiau mokslininkams pavyko pasiekti, kad jis augtų ant daug lengviau prieinamų augalų, pavyzdžiui, rudųjų ryžių.
Kordicepsas unikalus tuo, kad, užkrėtęs vabzdį, jis užvaldo jo kūną, tarsi pats virstų vabzdžiu. Jis neperima vabzdžio smegenų, kaip manyta anksčiau, ir nenaudoja savo gebėjimų būtybei valdyti. Vietoj to grybelis turi perimti visų vabzdžio gyvybiškai svarbių sistemų kontrolę, o evoliucijos eigoje jis išmoko gaminti daug aktyvių biologinių komponentų.
Tinkamai apdorotas kordicepsas tampa savotišku natūraliu pirmosios pagalbos rinkiniu, kurį Rytų medicina nuo seno naudoja įvairiems vaistams gaminti. Deja, kordicepso gamyba yra labai sudėtinga ir brangi, nes iš vieno užkrėsto vabzdžio galima išgauti tik kelis miligramus naudingos bazinės medžiagos kordicepsino. Be to, yra apie 750 grybų rūšių ir kiekviena jų yra prisitaikiusi prie tam tikros vabzdžių rūšies, o tai dar labiau apsunkina procesą.
Dabartiniai kordicepsų auginimo ant fermentuotų ryžių metodai yra paprastesni ir pigesni, tačiau kordicepsino kiekis tokiuose mėginiuose yra 100 kartų mažesnis nei auginamuose ant vabzdžių. Korėjos mokslininkai atliko keletą eksperimentų ir nustatė, kad grybo augimui įtakos turi riebalų kiekis mitybinėje terpėje. Visų pirma oleino rūgšties pridėjimas padėjo 50 proc. padidinti kordyceptino gamybą. Tai atveria kelią auginti naudingąją medžiagą bet kokiame kiekyje, nenaikinant vabzdžių.