Infraraudonųjų spindulių implantas kaukolėje parodė, kad veiksmingai kovoja su smegenų vėžiu

Infraraudonųjų spindulių implantas kaukolėje parodė, kad veiksmingai kovoja su smegenų vėžiu

Stanfordo universiteto (JAV) mokslininkai sėkmingai išbandė naują technologiją ant pelių prieš glioblastomą – itin klastingą smegenų vėžio formą. Ji garsėja tuo, kad dažnai grįžta po spindulinės terapijos ar chemoterapijos ir tampa atspari šiems gydymo būdams. Be to, pacientų išgyvenamumas neviršija 5 %, todėl glioblastoma yra labai pavojinga liga.

Stanfordo mokslininkai pasinaudojo vėžinių ląstelių, kurios yra jautresnės karščiui nei įprastos organizmo ląstelės, pažeidžiamumu. Jie pelės kaukolėje padarė mažą punkciją ir implantavo aukso nanodaleles į naviką. Tada jie po oda toje vietoje implantavo infraraudonųjų spindulių spinduolį, kurį galima įjungti nuotoliniu būdu. Infraraudonųjų spindulių šviesa įkaitina kaukolės viduje esantį auksą, o šis įkaitęs sunaikina vėžines ląsteles.

Pranešama, kad prietaisas galėjo užtikrinti 5 ℃ didesnį taškinį naviko įkaitinimą nei likusioje audinio dalyje. Kad auglys būtų visiškai sunaikintas, prireikė 15 seansų, trunkančių ne ilgiau kaip 15 minučių kartą per dieną. Eksperimentinės pelės nejautė jokio diskomforto ir ramiai užsiėmė savo reikalais. Kartu su chemoterapija mokslininkams pavyko pratęsti graužikų gyvenimą kelis kartus ilgiau nei tų, kurie nebuvo gydomi nuo vėžio.

Komentarai