ASML teigia, kad naujos JAV prieš Kiniją nukreiptos sankcijos nepakenks jos verslui

Asml teigia, kad naujos jav prieš kiniją nukreiptos sankcijos nepakenks jos verslui

Didžiausios pasaulyje litografijos skenerių tiekėjos – Nyderlandų holdingo ASML – ketvirčio ataskaitas investuotojai tikrina ne mažiau atidžiai nei sutartinės mikroschemų gamintojos TSMC ataskaitas. Ataskaitiniame renginyje dalyvavę ASML atstovai pranešė apie daugybę finansinių įrašų ir taip pat teigė, kad nesitiki, jog naujosios JAV antikininės sankcijos Kinijai turės reikšmingo poveikio jų verslui.

Anksčiau šį mėnesį JAV valdžios institucijos apribojo tam tikros litografijos įrangos, tinkamos 16 nm ir pažangesniems produktams gaminti, tiekimą į Kiniją. Operatyviosios atminties mikroschemų atveju apribojimas taikomas 18 nm linijoje, o „flash” atminties mikroschemų atveju įrenginiai neturi leisti gaminti mikroschemų su daugiau nei 128 sluoksniais.

„Reuters” teigimu, ASML vadovybė nemato jokios grėsmės dabartiniam techninės įrangos tiekimui į Kiniją, kuris, remiantis 2021 m. duomenimis, sudaro apie 16 % bendrovės pajamų. ASML litografijos skeneriai gaminami Europoje ir juose nėra daug JAV kilmės komponentų. Iš tiesų, kaip paaiškino bendrovė, ji ir toliau gali tiekti Kinijai įrangą, kuri nėra pritaikyta itin intensyviai ultravioletinei (EUV) spinduliuotei.

Be to, ASML ir toliau atsilieka nuo savo įrangos paklausos, todėl, net jei kai kurių prekių ji negalės pasiūlyti Kinijos klientams, jas pirks klientai iš kitų šalių. Apskritai Nyderlandų valdžios institucijos jau kontroliuoja tokios įrangos eksportą į Kiniją nuo 2019 m., todėl ASML nereikia priprasti prie sankcijų poveikio šioje srityje.

Tarp kitų svarbių rizikos veiksnių ASML generalinis direktorius Peteris Wenninkas paminėjo infliaciją, klientų netikrumą dėl ateities ir pasaulinio nuosmukio riziką. Bendrovės gaminių paklausa išlieka didelė, o ASML užsakymų portfelis jau siekia apie 30 mlrd. eurų. Vien per trečiąjį ketvirtį gauta užsakymų už 8,9 mlrd. eurų. Praėjusį ketvirtį bendrovės grynasis pelnas siekė 1,7 mlrd. eurų, o pajamos – 5,8 mlrd. eurų, o tai viršijo analitikų lūkesčius.

Komentarai