Singapūro nacionalinio universiteto ir Kinijos Tsinghua universiteto mokslininkai sukūrė naujo tipo sąsają tiems, kurie negali naudotis rankomis. Profesoriaus Liu Xiaogango komanda sukūrė burnos kandiklį su įmontuotais jutikliais, kurie seka žmogaus dantų ir žandikaulių judesius. Atlikus prototipo bandymus paaiškėjo, kad jis 98 proc. tikslumu atpažįsta atskirus gestus.
Burnos kandiklis su jutikliais turi daug privalumų, palyginus su panašiomis sistemomis. Nurodymus balsu užgožia išorinis triukšmas. Norint stebėti akių judesius, reikia, kad kamera būtų priešais veidą. Smegenų veiklos stebėjimui reikalinga didelių gabaritų įranga arba yra rizikinga, kai jutikliai implantuojami į nervų sistemą. O „išmanusis kandiklis” kol kas turi tik vieną trūkumą – valgant jį reikia nuimti.
Konstrukcijos viduje skirtingose vietose yra kelios lanksčios plokštelės, sujungtos su liuminoforais. Paspaudus dantimis, jie švyti skirtingu intensyvumu, o optiniai jutikliai stebi šį švytėjimą ir interpretuoja jį kaip komandas. Jų rinkinys yra pakankamai didelis, kad mašininio mokymosi sistema galėtų išmokti atpažinti ir įgyvendinti įvairius veiksmų algoritmus.
Dabartinėje versijoje toks prietaisas leidžia valdyti buitinius prietaisus, naudotis Messenger ir skambinti telefonu, vairuoti neįgaliojo vežimėlį ir žaisti paprastus vaizdo žaidimus. Prototipas kainuoja tik 70 dolerių, todėl Xiaogango komanda planuoja pagaminti seriją tokių burnos kandiklių ir išbandyti juos su pacientais slaugos namuose.