Daugybė prietaisų palaiko valdymą balsu. Tai gana patogu, tačiau ši technologija turi trūkumų: prarandamas privatumas, triukšmingoje aplinkoje sunku atpažinti ištartą komandą, prietaisai dažnai daro klaidų ir negali atpažinti savininko balso. Grupė entuziastingų Niujorko universiteto Bafalo mieste mokslininkų pasiūlė savo technologiją „EarCommand”, skirtą tyliai valdyti mobiliąją elektroniką.
Mokslininkai rėmėsi svarbiu pastebėjimu. Tyliai tariant žodžius kaulai ir raumenys deformuoja ausies kanalą. Šiuo atveju deformacijos modelius galima priderinti prie konkrečių žodžių. „EarCommand” įrenginio forma panaši į ausinę – tai miniatiūrinis garsiakalbis, nukreiptas į vidų. Jis generuoja ir siunčia ultragarso bangas į ausies kanalą. Jautrus mikrofonas fiksuoja „aidą”, atsispindintį nuo kanalo sienų. Tada signalas analizuojamas kompiuteriu.
Technologija jau išbandyta. Mokslininkai sukūrė 32 komandas, sudarytas iš atskirų žodžių, ir dar 25 komandas, sudarytas iš frazių. Atpažinimo kokybė buvo patenkinama: klaidų skaičius neviršijo atitinkamai 10,2 ir 12,3 proc. Tobulinant metodą, šiuos skaičius galima pagerinti. Eksperimentinė sistema gerai veikia esant aukštam triukšmo lygiui ir naudojant veido kaukes. Kūrėjai mano, kad tai perspektyvu, ir tęsia tyrimus.