Saugi „Foamstream” šiluminė puta naikina piktžoles herbicidų veiksmingumu

Saugi "foamstream" šiluminė puta naikina piktžoles herbicidų veiksmingumu

Atėnų žemės ūkio universiteto mokslininkai baigė pirmąjį Didžiosios Britanijos bendrovės „Weedingtech” medžiagos „Foamstream” bandymų etapą. Tai nauja piktžolių kontrolės priemonė, skirta pakeisti herbicidus. Pagrindinis „Foamstream” privalumas yra tas, kad jo pagrindą sudaro biologiniai komponentai, kurie po naudojimo saugiai suyra ir nekenkia aplinkai kaip herbicidai.

„Foamstream” veikimo principas pagrįstas piktžolių naikinimu naudojant aukštą temperatūrą – iš tiesų, piktžolės nudeginamos garais. Šis metodas nėra naujas, tačiau jį buvo sunku naudoti augalų šaknims naikinti, nes lauke šiluma greitai išsisklaido. Dabar Didžiosios Britanijos fizikai sukūrė putas, kurios išlaiko garus pakankamai ilgai, kad sunaikintų piktžoles.

Saugi "foamstream" šiluminė puta naikina piktžoles herbicidų veiksmingumu

Putų srovė gaminama iš augalinių aliejų ir riebalų derinio, prieš pat purškimą sumaišoma su verdančiu vandeniu ir tiesiog išdžiūsta, tapdama savotiška trąša. Graikijos mokslininkai kelias alyvmedžių giraites apdorojo „Foamstream”, o jų taikinys buvo garstyčios (Sinapis arvensis). Tuo pat metu jie mulčiavo, bandė ravėti piktžoles ir apdorojo jas pelargonine rūgštimi bei glifosatu – pirmasis yra natūralus herbicidas, o antrasis – sintetinis.

Eksperimentų rezultatai parodė, kad Foamstream buvo 81-96 % veiksmingesnis už bet kokią kitą piktžolių naikinimo priemonę. Jo rodiklis buvo beveik toks pat didelis kaip ir glifosato, tačiau pastarasis laikomas toksišku, o biologiškai skaidžios putos – ne. Tačiau kol kas dar anksti teigti, ar naujoji piktžolių kontrolės priemonė pateks į rinką; „Foamstream” dar neišbandytas su kitomis augalų rūšimis.

Komentarai