Oregono valstybinio sveikatos mokslų universiteto (JAV) mokslininkai atskleidė esminį virpesių pavertimo elektriniais signalais, kuriuos mūsų smegenys suvokia kaip garsus, procesą. Dėl netobulos technologijos ši sudėtinga užduotis dešimtmečius buvo sunkiai sprendžiama. Tyrimai vis dar tęsiami, tačiau dabar mokslininkai jau supranta žmogaus ausies mechaninio jutimo signalų perdavimo struktūrą.
Vibracijos virsta elektriniais impulsais molekuliniu lygmeniu, o už tai atsakingas sudėtingas baltymų kompleksas. Kadangi baltymų atsinaujinimas susijęs su DNR struktūra, šis procesas gali sutrikti ir atsirasti mutacijų. Anksčiau mokslininkai žinojo, kad daugelis klausos sutrikimų yra nulemti genetiškai, tačiau dabar jie daug geriau supranta, kurie baltymai ir genai yra atsakingi už įvairias užduotis. Todėl dabar yra reali galimybė paveikti juos, kad būtų pašalintas defektas.
Šio mechanizmo struktūrai sukurti prireikė penkerių metų askaridžių Caenorhabditis elegans genomo tyrimo, nes jis kai kuriais atžvilgiais panašus į žmogaus genomą. Mokslininkai, naudodami naują technologiją, vadinamą krioelektronine mikroskopija, ištyrė 60 milijonų kirmėlių. Ši technologija leidžia prasiskverbti į audinius ir rinkti duomenis baltymų struktūrų 3D modeliams kurti. Šis atradimas – didžiulė neurobiologijos pažanga.