Programa „Echoes” paverčia jūsų išmanųjį telefoną galingu elektroniniu stetoskopu

Programa "echoes" paverčia jūsų išmanųjį telefoną galingu elektroniniu stetoskopu

Išmanieji telefonai jau seniai yra universalus įrankis, turintis tūkstančius panaudojimo būdų, tad kodėl nepridėjus dar vieno? Mokslininkai mano, kad šiuolaikiniai telefonai gali tapti „mobiliaisiais stetoskopais”, kuriais būtų galima anksti diagnozuoti širdies ligas. Neseniai sukurta programėlė „Echoes” leidžia jiems atlikti šį vaidmenį, o šią idėją jau išbandė ir įvertino ekspertai.

Įdiegus programėlę į asmens telefoną, žmogus tiesiog uždeda prietaisą ant odos, kad mikrofonas fiksuotų jo širdies ritmą. Visi surinkti duomenys kaupiami dviejų mokslinių centrų – Londono Karališkojo koledžo ir Mastrichto universiteto Nyderlanduose – duomenų bazėse. Nuo pat išleidimo programėlė jau surinko daugiau nei 100 000 įrašų. Mokslininkai įvertino tik 7500 iš jų, tačiau ir to pakako išvadoms padaryti.

Programa "echoes" paverčia jūsų išmanųjį telefoną galingu elektroniniu stetoskopu

Mokslininkai nustatė, kad tokie veiksniai kaip lytis, kūno masės indeksas ir išmaniojo telefono techninė įranga neturėjo pastebimos įtakos surinktos informacijos kokybei. Tačiau didėjant paciento amžiui, įrašai tampa mažiau įskaitomi, tačiau vis tiek tinkami tolesniam apdorojimui. Mokslininkai padarė išvadą, kad telefonai gali būti naudojami kaip nemedicininė diagnostikos priemonė ir kad šis metodas turi labai geras perspektyvas.

Komentarai