Senstant žmonių pažintiniai gebėjimai prastėja. Iki šiol šis faktas buvo tik toleruojamas, tačiau dabar mokslininkai rado priemonę, galinčią veiksmingai kovoti su su amžiumi susijusiais atminties pokyčiais. Ir tai ne vaistas įprasta prasme, o videožaidimas. Norėdami patvirtinti savo išvadas, mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 47 savanoriai, kuriems buvo nuo 60 iki 79 metų.
Eksperimento dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurių kiekviena du mėnesius reguliariai mankštinosi po 20 minučių per dieną. Pirmajai grupei buvo pateiktas naujas žaidimas „Rhythmicity”, kurio metu žmonės mokėsi groti būgnais ir jausti ritmą. Kita tiriamųjų grupė dalyvavo „žodžių žaidime”. Abi veiklos turėtų padėti pagerinti atmintį, tačiau rezultatai parodė, kaip geriausiai lavinti smegenis.
Mokslininkai nustatė, kad, tobulinant ritminius įgūdžius, gerėjo regimasis suvokimas ir trumpalaikė atmintis. Tai aiškiai matėsi atliekant veido įsiminimo testus, kuriuos antrosios grupės žmonės atliko daug prasčiau. Taigi buvo įrodyta, kad lavinant muzikinio ritmo pojūtį galima pagerinti smegenų veiklą atliekant ir nemuzikines užduotis.
Programėlę „Rhythmicity” kūrė profesionalus būgnininkas, kad ji dirbdama prisitaikytų prie naudotojo ir siūlytų vis sudėtingesnius pratimus, bet ne tiek, kad jį nuviltų. Kalifornijos universiteto (San Franciskas) mokslininkai tai, kad pagerėjo veido atpažinimo gebėjimai, pavadino netikėtu faktu. Jie pažymi, kad panašus poveikis pastebėtas ir kituose edukaciniuose žaidimuose, kuriuose naudojami ritmiškumo principai.