Pirmoji JAV hipergarsinė raketa NASM bus pradėta naudoti tik 2027 m.

Pirmoji jav hipergarsinė raketa nasm bus pradėta naudoti tik 2027 m.

Pentagono vadovai deda karštligiškas pastangas, kad sumažintų atotrūkį nuo Rusijos ir Kinijos hipergarsinių ginklų srityje. Beveik milijardo dolerių vertės sutartį laimėjusios karinės rangovės „Raytheon” ir „Northrop Grumman” ketina iki 2027 m. JAV karines oro pajėgas apginkluoti „pirmąja pasaulyje hipergarsine sparnuotąja raketa” NASM, galinčia pasiekti iki 20 Machų greitį.

NASM yra taktinis ginklas – iš oro paleidžiama sparnuotoji raketa, skirta antžeminiams taikiniams naikinti. Pentagono vadavietė planuoja ją naudoti didelio masto nebranduolinio konflikto pradžioje.

Tai būtų pirmasis pasaulyje hipergarsinis raketinis orlaivis. Skirtingai nuo turboreaktyvinių variklių (TRE), kurie deguonį naudoja pasiekdami ikigarsinį greitį, HFRD deguonį naudoja pasiekdami viršgarsinį greitį. Deguonies turtingesni degalai padeda varikliui pagreitinti raketą iki itin didelio greičio.

Kol kas JAV kariuomenėje tai gali daryti tik pasyvaus skrydžio sektoriuje esančių balistinių raketų branduolinės kovinės galvutės, kurių greitis viršija 24 000 km/h. Priešingai, hipergarsinės raketos yra nebranduolinės ir gali neturėti jokių kovinių galvučių, o taikinius smogti tik milžiniška kinetine energija, kurią suteikia hipergarsinis greitis.

Apie NASM charakteristikas žinoma nedaug, išskyrus tai, kad ji yra nedidelė ir bus nešiojama naujausios kartos naikintuvais. Taip pat nežinoma, ar ji bus baigta gaminti iki 2027 m., nes visi pastarojo meto hipergarsinių raketų prototipų bandymai JAV buvo nesėkmingi.

Komentarai