Tom Persky, floppydisk.com įkūrėjas, išleido knygą, kurioje atskleidė, kad dvidešimt pirmajame amžiuje žmonija vis dar priklauso nuo seniai atgyvenusių disketinių kaupiklių. Perskis turi parduotuvę, kurioje per metus parduoda tūkstančius disketinių kaupiklių, ir jų paklausa nesumažėjo. Ne tik entuziastai ir retrotechnologai, priešingai, diskeliai labai paklausūs viename labai svarbiame sektoriuje – komercinėje aviacijoje.
Kaip aiškina A. Persky, devintajame dešimtmetyje inžinieriai, kurdami naujus orlaivius ir kitus prietaisus, kurie tarnautų dešimtmečius, naudojo geriausią ir moderniausią tuo metu turimą įrangą. Tai tapo kliūtimi, nes pakeisti vieną asmeninio kompiuterio modulį yra paprasta ir pigu, o pertvarkyti didžiulio lainerio vidų – atvirkščiai. Todėl, nors skaitmeninės technologijos nuolat tobulėja, daugelyje lėktuvų, traukinių, mašinų ir kitos gremėzdiškos įrangos vis dar naudojamas seniai išnykęs diskelis.
Žinoma, galima atlikti patobulinimus, tačiau jie yra brangūs ir ne visada ekonomiškai efektyvūs. Pavyzdžiui, „Aeroweb” duomenimis, 2020 m. JAV komerciniais tikslais skraidė 7690 orlaivių. Dažnai rutininės, su minimaliomis maržomis, todėl investicijos į naujas technologijas čia neatsiperka. Juolab kad diskeliai sėkmingai atlieka savo užduotį, tačiau dėl netobulos technologijos jie yra trumpalaikiai ir turi būti reguliariai keičiami naujais.