Australijos mokslininkai pirmą kartą pabandė apibendrinti duomenis apie povandeninius dumblių miškus pasauliniu mastu. Apskaičiuota, kad šios plantacijos užima daugiau kaip 7,2 mln. kvadratinių kilometrų plotą. Tikslius duomenis dar reikia surinkti, nes palydovai negali atlikti tyrimų po vandeniu, todėl darbą teks atlikti rankiniu būdu. Tačiau jau dabar aišku, kad jūros miško dydis yra milžiniškas – jis viršija visą Amazonės mišką.
Jūros miške yra neįtikėtinai įvairi augalija ir gyvūnija: milžiniški, dangoraižio aukščio dumbliai, dreifuojantys augalai su dujų kamuoliais ir neįtikėtini šliaužiantys krūmokšniai. Aplink verda gyvybė, kuri gali būti valgoma. Mokslininkai apskaičiavo, kad dumbliai pagamina 11 kartų daugiau biomasės nei geriausios sausumoje auginamų javų veislės. Be to, papildomai gausime milžiniškus kiekius jūros gėrybių – jūros miškai galėtų išspręsti pasaulinio bado problemą.
Dar viena dumblių nauda yra ta, kad jie, kaip ir visi augalai, augdami vykdo fotosintezę ir absorbuoja anglies dioksidą. Taigi net jei žmonės iškirstų visus sausumos miškus, šį darbą perims povandeniniai krūmynai. Problema ta, kad dumblių miškai vandenynuose pasiskirstę netolygiai ir jų geografija nuolat kinta. Šiuo metu šiltuose vandenyse dumbliai nyksta, tačiau tuo pat metu jų augimas vidutinėse platumose spartėja, nes jūra šyla ir joje nebėra ledo.