Tradiciškai augalininkystei reikalingi dideli žemės plotai ir ji labai priklauso nuo klimato ir aplinkos. Hidroponika neturi nė vieno iš šių trūkumų. Taikant šį metodą daržoves galima auginti dirbtinėje mitybinėje terpėje, joms reikia mažiau vietos ir drėgmės. Mokslininkai susirūpino, kaip sukurti geresnį tokio ūkininkavimo pagrindą, ir rado ne visai įprastą, bet labai veiksmingą sprendimą.
Atlikdami tyrimus ir eksperimentus mokslininkai atkreipė dėmesį į žmogaus plaukus. Paaiškėjo, kad jos gali būti pagrindas optimaliai maistinių medžiagų aplinkai sukurti. Plaukuose yra daug keratino, kurį savo ruožtu sudaro aminorūgščių rinkinys. Pastarieji yra ne tik svarbios maistinės medžiagos florai, bet ir gali surišti daug kitų augalų vystymuisi naudingų medžiagų ir palaipsniui jas išskirti.
Tačiau mokslininkai nustatė vieną didelį trūkumą: keratino pagrindo terpė nėra pakankamai tvirta, kad išlaikytų augalus. Singapūro Nanyango technologijų universiteto mokslininkų grupė išsprendė šį „trūkumą”. Tai pavyko padaryti sumaišius keratiną su celiuliozės pluoštu. Išdžiūvusi medžiaga tapo panaši į kempinę. Patirtis, įgyta auginant rukolą ir bok choy, įrodė, kad ji yra tinkama mitybinė terpė.
Svarbus tokio substrato privalumas – visiškas biologinis skaidumas, tačiau jį reikia dažniau keisti. Nepaisant to, mokslininkai įrodė, kad augalai joje vystosi produktyviau. Be to, jei trūksta plaukų, terpėje galima naudoti įvairias biologines atliekas, pavyzdžiui, kanopas, vilną ir plunksnas. Atsižvelgiant į tai, hidroponika turi daugiau galimybių tapti pagrindine žemės ūkio tendencija.