„Undefined Technologies” paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodomas eksperimentinio drono su jonine varomąja jėgaine prototipo skrydis. Panašios technologijos jau seniai naudojamos kosmose, o pastarąjį dešimtmetį sėkmingai bandoma jas pritaikyti skrydžiams atmosferoje. „Undefined” tikslas – iki 2024 m. sukurti droną, kuris ore galėtų išbūti bent 15 minučių ir skleistų mažiau nei 70 dB triukšmo.
Šio drono joninio variklio veikimo principas – naudojant elektrodų rinkinį sukurti aukštos įtampos elektrinius laukus. Tai jonizuoja orą, išlaisvindama azoto ir deguonies molekulių elektronus, kurie stumia juos žemyn link žemės. Susidaro „joninis vėjas”, kuris stumia transporto priemonę aukštyn.
Deja, projektas turi kur kas daugiau trūkumų nei privalumų. Pirma, deklaruojama „tyla” dar nepasiekta. Antra, skrydžio trukmė vis dar daug kartų trumpesnė nei reikia. Trečia, nėra visiškai aišku, kaip šis projektas manevruos ir kaip jis elgsis pučiant vėjui ir esant blogoms oro sąlygoms. Ketvirta, nėra informacijos apie naudingąjį svorį. „Undefined” dronas, palyginti su komerciniais daugiakopteriais, atrodo pernelyg gremėzdiškas, todėl jo naudojimas miesto aplinkoje taip pat kelia abejonių.
Gali būti, kad tai „smulkmenos”, o jonais varomų dronų technologija bus patobulinta ir taps tikrai praktiška iki nustatyto termino ar vėliau.