Kinijos energetikos bendrovė „Longi Green Energy” (Sidian) paskelbė netrukus į Žemės orbitą paleisianti kelias saulės baterijas, kurios rinks energiją ir ją nuolat perduos į Žemę, nepriklausomai nuo paros laiko.
Longi nėra šios srities pradininkas. „Bloomberg” duomenimis, Kalifornijos technologijos institutas (CalTech) prieš devynerius metus gavo dotaciją saulės baterijų naudojimui kosmose. Panašius tyrimus atliko Japonijos, Indijos ir Rusijos mokslininkai. Tačiau atrodo, kad Kinija pasiekė didžiausią sėkmę.
Tai įrodo sėkmingi Sidiano universiteto mokslininkų eksperimentai, kai jiems pavyko kosmose surinktą saulės šviesą paversti mikrobangų spinduliuote ir perduoti ją į antžeminę priėmimo stotį, kur ji vėl buvo paversta elektra.
Ekspertų nuomone, Kinijos projektas gali būti revoliucinis, nors jam įgyvendinti reikės didelių pastangų. Kinijos kosmoso agentūros prezidentas Wu Zhijianas pranešė, kad „Longi” įkurta saulės baterijų laboratorija netrukus pasirašys partnerystės susitarimą su Nacionaline kosmoso asociacija dėl atsinaujinančių energijos šaltinių kūrimo.