Manukos medus veiksmingiau nei antibiotikai gydo plaučių infekcijas

Manukos medus veiksmingiau nei antibiotikai gydo plaučių infekcijas

Tai ne pirmas ir ne paskutinis kartas, kai žmonės kreipiasi į gamtą ieškodami atsakymų į neatidėliotinus klausimus. Šį kartą mokslininkai kreipėsi į ją, bandydami rasti veiksmingą tokios ligos kaip cistinė fibrozė gydymo būdą. Ji pažeidžia plaučius, o dabartinis gydymas stipriais antibiotikais negarantuoja išgijimo, tačiau sukelia sunkų ir alinantį šalutinį poveikį.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į manukos medų. Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijoje paplitęs augalas gali būti laikomas egzotišku, tačiau verta atidžiau susipažinti su jo savybėmis. Manukos medus išsiskiria tuo, kad jame yra metilglioksalio, kuris pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu. Atlikdami bandymus mokslininkai tyrė įvairių mikroorganizmų padermių elgseną audinių kultūrose, paveiktose manukos medaus.

Šis metodas taip pat buvo išbandytas su žmonėmis. Pacientai įkvėpė purškiamos medaus dulksnos su amikacinu. Visais bandymų atvejais infekcija buvo nugalėta. Svarbu tai, kad 8 kartus sumažinta svarbaus antibiotiko, sukeliančio klausos praradimą ir kitus sveikatos sutrikimus, dozė. Dabar šis metodas bus išbandytas atliekant klinikinį tyrimą. Šis atradimas yra labai svarbus, nes cistine fibroze gali sirgti daugiau kaip 100 000 žmonių visame pasaulyje.

Komentarai