Programėlės „Proctorio” kūrėjai sulaukė kritikos po to, kai leidinys „Vice” paskelbė nepriklausomo programėlės veiksmingumo tyrimo rezultatus. „Proctorio” labai išpopuliarėjo pandemijos įkarštyje, kai didelė dalis mokinių pradėjo mokytis namuose ir reikėjo kontroliuoti jų sąžiningumą atliekant užduotis. Deja, paaiškėjo, kad mokiniai darė išradingumo stebuklus, kad apgautų programą.
Nyderlandų Tventės universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kad ištirtų „Proctorio” galimybes. 30 mokinių grupė buvo suskirstyta į tris dalis: pirmoji gavo užduotį sukčiauti per egzaminus, antroji – elgtis įtartinai, o trečioji – sąžiningai atlikti darbą. „Proctorio” programa nenustatė nė vieno sukčiavimo, o kontrolieriai užfiksavo tik vieną iš jų. Taigi visos šios priemonės yra nenaudingos nuotolinio mokymosi atveju?
„Proctorio” gynėsi tuo, kad veikia placebo efektas – jei mokiniai žino, kad yra stebimi, jie rečiau ryžtasi sukčiauti. Kita vertus, sėkmingi bandymai juos tik erzina. Be to, nuolatinio mokinių stebėjimo nuotoliniu būdu idėja kelia daug kritikos, nes kyla klausimų dėl privatumo ir įsibrovimo į asmeninę erdvę.